Ernes - oprogramowanie,strony internetowe Brzeg,Wrocław,Opole,Warszawa

Regeneracja reflektorów

Regeneracja reflektorów

Regeneracja reflektorów

Dodaj swój komentarz »


Spis katalogów,Lista katalogów,Baza katalogów,Multikod katalog
promocja strony
Reflektory samochodowe czyli lampy samochodowe, można podzielić na kilka typów. Najbardziej znane są reflektory lustrzane na zwykłe żarówki gdzie strumień światła regulowany jest albo poprzez specjlanie wyprofilowane szkło lub odblask w którym montowana jest żarówka. Drugim nowszym typem reflektorów samochodowych są reflektory z układem projekcyjnym popularnie zwane reflektorami soczewkowymi. W reflektorach soczewkowych strumień światła jest kierowany przez przegrodę i soczewkę w reflektorze-. Polecana regeneracja reflektorów.

Technologia jest zaopatrywana zarówno w żarówki standartowe jak i palniki ( żarniki ) xenonowe. Umożliwia jednocześnie poprzez odpowiedni mechanizm elektromagnetyczny na dwufunkcyjność tego reflektora, czyli połączenie światłem drogowym ze światła mijania na jednym projektorze. Reflektor samochodowy z tym projektorem nazywamy reflektorem bixenonowym. O emisji tego światła decyduje paraboliczny kielich w którym montowana jest żarówka lub żarnik xenonowy. Kielich ten, w środku posiada idealnie lustrzaną powłokę napylaną próżniowo która poprzez swój odblask emituje w stu procentach natężenie światła wydzialenego przez żarnik lub żarówkę zamontowaną w reflektorze.

Eksploatacja reflektorów jest najczęściej uzależniona od paru składników takich jak częsta jazda nocą lub przepisy ruchu. Kiedy jedziemy nocą sprawa jest oczywista, jeżeli chodzi o ruch drogowy, w polsce zapalamy światła zaraz po uruchomieniu auta. W związku z tym, degradacja reflektorów samochodowych jest przyspieszona. Njczęstrzą przyczyną utraty jasności jest wypalający się kielich w którym zamontowana jest żarówka lub żarnik xenonowy. Każdy reflektor posiada swoje odpowietrzniki, poprzez które nagrzane powietrze w czasie pracy reflektora samochodowego jest wydalane. A po wyłączeniu i ostygnięciu jest zasysane spowrotem ponieważ się kurczy. Zasysane powietrze jest zabrudzone poprzez kurz i wilgoć i osadza się na elementach lampy, między innymi wnętrzu kielicha. Poprzez wiele lat eksploatacji, nagromadzone zabrudzenie ulega spaleniu pod wpływem temperatury żarnika lub żarówek wydzielającą się podczas świecenia. Spalony brud, osiada na odblasku kielicha co powoduje zmniejszenie emisji świetlnej. Kielichy ulegają także degradacji poprzez błędy technologiczne, przy produkcji samych kielichów ( Toyota Avensis ). Żartobliwie taka usterka jest nazywana syndromem avensisa. Wiele osób nie wie, że można regenerować reflektory samochodowe i najczęściej zakupione reflektory na aukcjach internetowych które posiadają tę samą wadę.

Warto regenerować reflektory samochodowe ponieważ zakupione z demontażu będą w większości przypadków posiadały tą samą wadę, co nie rozwiąże problemów związanych z emisją światła. Serdecznie zapraszam na konsultacje związane z regeneracją. Usługa którą firma Perfect Cars oferuje, odbywa się w ciągu jednego dnia.

Autor publikacji: Artur Lendzion perfect-cars.pl

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii: